Корисності

Чорний пояс з спікерства

Бути спікером онлайн-заходу – завдання із зірочкою. Аби учасники вебінару могли вас зрозуміти та залишались зацікавленими, потрібно підготувати не тільки круту промову, але й себе. Тримайте маленький алгоритм


Промова – це американські горки

Добре, коли емоційний діапазон виступу схожий на кардіограму. Продумайте, що буде відрізнятися у вашій мові: де ви говорите швидше, де тихіше і спокійніше, де із захопленням. Грайтеся інтонаціями та додайте трохи артистизму у свою промову, аби захопити учасників.


Додайте експресії

Жестикулюйте. Але не занадто активно, бо зображення може не встигнути за вашими руками) Відкриті жести зроблять виступ жвавіше і цікавіше. Пам'ятайте, що в онлайн-форматі варто віддзеркалювати жести і стежити за тим, аби вони не виходили за рамки екрану.


Видихайте


Не бійтеся додавати паузи. Ще більше пауз. Вони потрібні не вам - вони потрібні аудиторії. У глядача має бути час, аби переварити інформацію. Якщо нові знання не встигнуть укластися, концентрація знизиться і слухач втратить інтерес до вас. Тож не треба ставити себе на 2х.


Розспівуйтесь


Розігрівайте голос перед виступом. Тим, хто часто веде вебінари, потрібно працювати над голосом системно. Якщо ви робите це час від часу, приділіть 10-15 хвилин розминці. Інакше голос буде звучати високо або неприродно. А ще - зв'язки швидко втомляться і почнуть сідати.