Корисності

Як написати сценарій івенту

Не існує ідеального сценарію вебінару. Але є правила, які працюють у будь-якій ситуації і допоможуть вам зробити онлайн-захід максимально корисним та зрозумілим для учасників. Ось декілька з них 


Аудиторія 
Ефективні вебінари повинні мати підхід, спрямований на аудиторію. Це значить, що ваші учасники прийшли, аби отримати знання, яких вони шукають. Ваша робота - допомогти їм досягти своїх цілей. Тому їх потреби та бажання мають бути для вас важливими під час підготовки сценарію вебінару. Ваша аудиторія має бути основою для розробки вашого сценарію на наступних етапах.

Вступ 
Те, як ви відкриваєте свій вебінар, має вирішальне значення для створення позитивного тону всього івенту. Почніть із теплого прийому, розповівши про себе аудиторії, і підтвердіть, що вони зараз саме там, де і планували. Також загальною практикою є спроба взаємодії зі своєю аудиторією двосторонньою розмовою у вступі. Це допомагає розслабити всіх, а також створює обстановку, в якій ваші учасники почуваються комфортно.

Порядок денний 
Поки вебінар не почався, в головах учасників кружляє одна думка: «Сподіваюся, це буде не марно витрачений час!». Поділіться планом із темами, які ви збираєтеся висвітлити у своїй презентації. Це допомагає вашій аудиторії відчути, що вона перебуває в потрібному місці, і захопитися тим, що має відбутися. Це також допомагає підготуватись до блоку з питаннями та відповідями, аби учасники могли сформулювати свої запитання.

Доказ 
Усі найкращі онлайн-івенти мають сильний елемент розповіді, який допомагає сформувати соціальний доказ та досвід експерта. Це не означає, що вам потрібно бути такими ж харизматичними, як Тоні Роббінс. Ваша аудиторія просто повинна знати, що ви людина, і що ви знаєте, як вести її туди, куди їй потрібно йти. Ви презентуєте тему, бо стикалися з тими самими труднощами, що й ваша аудиторія, але знайшли спосіб прориву. Розкажіть свою історію та покажіть, чому ви маєте право говорити на цю тему.

Зміст 
Це частина вашого вебінару, де ви виконуєте те, що обіцяли аудиторії. Це момент, коли ви демонструєте своє корисне програмне забезпечення для спілкування, діліться своїм процесом, щоб отримати результат, або проводите суперінтерактивний сеанс запитань та відповідей.

Заклик до дії 
Якщо ви проводите вебінар, то у вас на меті є думка продовжити комунікацію із учасниками вже після закінчення. Наприклад, ви можете створити цільову сторінку спеціально для учасників вебінару та закликати їх відвідати цю сторінку. Або ви можете попросити цінний відгук, який допоможе розробити ваш наступний продукт. Незалежно від вашої мети, кінець івенту – саме час попросити свою аудиторію допомогти вам